Kolejne wyzwania społeczno-gospodarcze zgłoszone przez Podmioty Publiczne mają szansę na rozwiązanie – w wyniku kilku, równolegle prowadzonych naborów uruchomiliśmy aż 9 nowych interdyscyplinarnych zespołów.
W ramach I edycji e-Pioniera zakończyły się nabory nr 7, 8 i 9, podczas których uruchomiliśmy 7 zespołów, które będą pracować nad rozwiązaniem następujących zagadnień:
Nabór 7:
Nabór 8:
- Nieefektywny kontakt osób niesłyszących z pogotowiem ratunkowym
- Brak możliwości zapewnienia dostępu i współdzielenia danych pomiarowych oraz danych oceanograficznych, a także możliwości zarządzania infrastrukturą badawczą w trakcie badań naukowych prowadzonych z wykorzystaniem jednostek pływających oraz pław w strefie znajdującej się poza zasięgiem powszechnie dostępnych środków łączności
- Brak systemu kwalifikującego pacjentów pod względem przypadku- pilny lub stabilny na oddziałach ortopedycznych – Podmiot Leczniczy Copernicus Sp. z o.o.
Nabór 9:
- Brak narzędzia wspomagającego proces oceny charakterystyk indywidualnego ryzyka zgonu z powodu incydentu sercowo – naczyniowego SCORE (Systematic Coronary Risk Evaluation) u osób cierpiących na OBS (Obturacyjny Bezdech Senny)
- Brak rozwiązania dla potrzeb optymalnego zagospodarowania przestrzeni miejskiej, w tym w szczególności dla wspomagania kształtowania terenów zielonych i przeciwdziałania niekorzystnym zmianom klimatycznym
- Brak narzędzia wspomagającego proces kontroli biletów i windykacji w środkach miejskiego transportu zbiorowego
W ramach projektu e-Pionier II odbyły się jak do tej pory dwa nabory nowych zespołów. Zostały w nich wybrane 2 zespoły, które rozwiązywać będą poniższe problemy:
Nabór 1:
- Brak narzędzia nadzoru pasieki pszczelarskiej w kontekście wandalizmu, ataku szkodnika i niekontrolowanego spadku liczby pszczół w rodzinie
- Brak wspomagania planowania i prowadzenia trudnych przypadków operacji tkanki kostnej.
Nowym zespołom życzymy owocnych prac i wytrwałości w dążeniu do wypracowania rozwiązań na otwarte wyzwania.